Novinky

Novinky z Holandska
sheepjes logo
 
V našem rodinném obchůdku se pořád něco děje. Nikdy nezahálíme a stále hledáme příležitosti ke zlepšování, inspiraci a nové produkty.
Jednou z letošních extra novinek je značka Scheepjes, pochází z Holandska a byla založena již v roce 1799. Ani menší přestávka od roku 1988 do roku 2010, kdy se jejich produkce kvůli krizi zastavila, neubrala přízím této značky na jejich kvalitě a osobitosti.
 
Máme velkou radost že vám nyní můžeme nabídnout výběr přízí, které využijete zejména na jaře a v létě:
 
Seznamte se například s širokou barevnou škálou bavlněné klasiky Scheepjes Catona, která je podle některých háčkařek měkčí a příjemnější k práci než podobně vinuté a upravované příze Camilla či Catania. S těmito přízemi ji ale můžete pohodlně kombinovat. 
Příze Catona je vyráběna ve 109 krásných odstínech a dodávána v 10g, 25g a 50g klubíčkách, některé základní barvy dokonce i ve 100g klubíčkách. To aby zákazníci mohli tvořit barevně, ale přitom úsporně, a neměli velké přebytky příze, pokud si k tvorbě vyberou projekt s velkou škálou barev.
My jsme prozatím vybrali klasická 50g klubíčka, ale nabídku v případě zájmu rozšíříme i o jiné varianty návinu.
 
Kdo má rád přírodní produkty, ale hledá i komfort a jemnost, jistě si v létě oblíbí přízi vhodnou do teplejších období roku, Scheepjes Linen Soft. Oproti Drops Bomull-lin, které máme v nabídce, je díky správnému poměru lnu, bavlny a akrylu mnohem měkčí, a přitom stejně příjemná na nošení i v horkém letním počasí. Je stejně tak odolná, takže se hodí i pro výrobu doplňků více namáhaných, jako jsou kabelky, tašky či letní kloboučky, ale i sedáky, polštářky a jiné bytové doplňky.
 
Dalšími hvězdami tentokrát pro celoroční použití jsou dvě rustikální dvojnice - slabší (Stone Washed) a silnější (Stone Washed XL). Mají sice drsné jméno (stone washed = vypírané kamenem), ale jsou krásně jemné a připomínají hebkou ovčí vlnu. Jedná se o kombinaci bavlny a akrylu seskanou tak, že budí dojem hebkosti, ale zároveň působí tak trošku opotřebovaně. Jako by byla vyšisovaná v názvu zmíněným kamením a také venkovským sluníčkem. Hodí se pro pletení a háčkování snad všeho, na co si vzpomenete, od čepic, svetrů a halenek až po přehozy, chňapky, prostírání a různé jiné bytové doplňky.
 
Pro nejnáročnější tu máme také duhovou gradientní přízi Scheepjes Whirl, která nejen hraje barvami, ale je také krásně jemná a skvěle se s ní pracuje. V maxi šátku, halence či dokonce šatech z ní tvořených se stanete v mžiku módní ikonou. 
Oproti podobným gradientním přízím nabízí zajímavější barevnou škálu, na omak jemnější strukturu, ale hlavně pevnější zákrut, který dle výrobce zabraňuje jejímu rozvolňování při pletení či háčkování a umožňuje rychlejší a pohodlnější práci s touto přízí. Pro rozšíření nabídky barev, kterou máme díky přízi Flowers jsme se rozhodli prozatím naskladnit zejména Whirl Ombré, nabízející pouze jemný přechod "tón v tónu". Dle vašich přání ale nabídku Whirl postupně upravíme.
 
K dispozici jsou vám také stránky výrobce (bohužel zatím ne v češtině) s množstvím inspirace a placených i neplacených návodů. Najdete zde i barevné vzorníky přízí, kde si můžete vybrat tu svoji barvu. Také návody budou do naší nabídky zařazeny.
 
Produktové řady této značky budeme jistě postupně rozšiřovat. Věříme totiž, že se stane i vaší oblíbenou značkou u nás v e-shopu. Pokud byste si přáli jiné produkty tohoto výrobce, budeme rádi, když nám svá přání vyslovíte. Vždy vítáme jakékoli návrhy a nápady na vylepšení naší nabídky a našich služeb.