Trocha inspirace - háčkovaná svatba

Svatební sezóna je v plném proudu. Jestli tak jako my rádi tvoříte něco originálního, jistě neodmítnete malou inspiraci pro svatebčany.
 
 boho-wedding-decorations-12bridal shaqwlil_fullxfull.952280902_3rfpcrochet wedding dress
   
Jste nevěsta a přemýšlíte nad svatební výzdobou? Chcete něco stylového a neokoukaného? 
Jdete na svatbu a chcete dát originální dárek od srdce? Nebo jste byli kamarádkou nevěstou požádáni o pomoc s obstaráním svatebního dortu, kytice, pozvánek či jiné výzdoby, ale jediné, co chcete v parném létě dělat, je sedět s ledovým nápojem u Vašeho tvoření? Spojte svou vášeň a povinnosti do jednoho. Vytvořte na svatbu něco, co jen tak někde v obchodě neseženete.
 
Máme pro vás pár nápadů, jak tuto výjimečnou událost ozvláštnit a přidat tzv. třešničku na svatební dort.
 

bridal flowersbridal bouquet and corsageswedding bouquet green_1
crochet flower corsage  crochet corsage   corsage orez  korsaze orez


Pro tvorbu krásných květinových dekorací se skvěle hodí různé bavlněné příze - od tenčích háčkovacích, jako je např. SněhurkaMoonlight či Scarlet, přes silnější oblíbenkyně Camilla, Catania či Catona, Drops Safran a Drops Muskat, až po ty silnější, jako je např. Drops Paris či Drops Love You 8. Všechny jsou dostupné v obrovské škále barev.

Kytička může být úplně jednoduchá, pouze z jednoho druhu růžiček, přidáte nějaké perličky, nebo třeba knoflíček, ovinete stužkou a luxusní kytice či korsáž je na světě. Pro doplnění háčkovaných kytiček můžete přidat i nějaké hotové z naší nabídky (např. jutové růžičky, pokud plánujete rustikální svatbu).

 ptacci na dort wedding elefants How-To-Crochet-Double-Heart

 

Neměli bychom zapomenout ani na jemné bavlnky firmy Alize - BellaBella Batik, které lze použít, stejně jako výše zmíněné, pro uháčkování roztomilých ozdůbek na vrcholek dortu. Honosně budou působit i háčkované polštářky na snubní prstýnky.
Kapku lesku dodáte těmto výtvorům také použitím akrylových přízí, krajkové vzory krásně vyniknou např. díky tenounké přízi Etamin.
 
ring cake ring pillow il_794xN.1237741141_7w8u
 
A co na (nebo nad?;-)) svatební tabuli? Nic není romantičtější než světlo svíček zahaleno v krajkách. Světelný řetěz se srdíčky zase vybízí k oslavám.

votive with roses P2026832orez votive 2 hearts
 
Pro svatebčany bude milým dárkem háčkovaná kytička nebo postavička s jejich jménem a něčím malým k zakousnutí. Uháčkovat se dá dokonce i veškeré součásti prostírání.
A co svatební přání či pozvánka? Vyrobit lze jedině s háčkem v ruce :-).

jmenovky Faux-Burlap-and-Lace-Silverware-Pocket_Large500_ID-2310165 0ead7a5564da1f96b242bd38e76f9335 46d7d4d99babcc131b3579764c1f2f6b
svatebcane srdce 2 svatebcane srdce_2 
svatebcane srdce 3
 
 
Inspiraci pro Vaše pletení a háčkování hledejte na naší facebookové stránce, v naší skupině "Pletení + háčkování = ", na našem Pinterestu a Instagramu.
 
 
Pozn. Použité fotografie slouží pro inspiraci, některé obsahují odkazy na návody zdarma nebo i placené, některé odkazují přímo na profily prodejců hotových výrobků. Respektujeme autorská práva tvůrců a věříme, že vy také ;-).